Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

QOx / Queer Open Workshop #2 / IK Pireus

11 października 2019 | 17:00 - 20:00

Queer Open Workshop #2

11.10.2019 (piątek) / g. 17:00 / Inkubator Kultury Pireus

Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać pod adresem:
jtbcollectiveproduction@gmail.com

To będą warsztaty artystyczne połączone z bajkoczytaniem performatywnym. Wszystko po to, żeby wspólnie zastanowić się nad płynnością znaczeń i zajrzeć pod powierzchnię tylko pozornie przejrzystych tożsamości rzeczy, które otaczają nas na co dzień. Weźmiemy na warsztat przedmioty codziennego użytku – na przykład niebudzące podejrzeń dziecięce krzesełka – i za pomocą pracy wyobraźni przekształcimy je w kompletnie niecodzienne obiekty. Udowodnimy, że świat wokół nas kryje w sobie więcej niesamowitości, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Będziemy się dziwić i zachwycać, spróbujemy odłożyć na bok utarte sposoby postrzegania rzeczywistości. I zadamy sobie zamiast tego mnóstwo pytań. Jakie krzesło jest, każdy widzi, ale czy tylko na krześle da się siedzieć i czy wszystko, na czym da się siedzieć jest krzesłem? Do czego jeszcze krzesło może służyć? Co przesądza o istocie jego krzesłowatości? Kim chciałoby być, gdyby nie było krzesłem? Co musiałoby się stać, żeby zostało ptakiem?

Prowadzenie: Maja Brzozowska
Socjolog, tłumacz, rodzic. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej Instytutu Socjologii UAM w Poznaniu. Naukowo zajmuje się analizą możliwości, form, obszarów i problemów związanych z dziecięcą partycypacją w życiu publicznym i społecznym, jest entuzjastą dobrze zaprojektowanych placów zabaw, promuje ideę dziecięcego obywatelstwa. W wolnych chwilach z przyjemnością angażuje się w projekty społeczne i artystyczne, zwłaszcza związane z przestrzeniami zabawy i sprawczości. Od sześciu lat współtworzy program Wolno Dzieciom w ramach Malta Festival Poznań.

Szczegóły

Data:
11 października 2019
Czas:
17:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2160964120862841/

Organizator

JTB Collective Production
Email:
jtbcollectiveproduction@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/jtbcollectiveproduction/?epa=SEARCH_BOX

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.