Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

QOx / Queer Open Workshop #1 / IK Pireus

10 października 2019 | 17:30 - 20:30

Queer Open Workshop #1

10.10.2019 (czwartek) / g. 17:30 / Inkubator Kultury Pireus

Warsztat Antydyskryminacyjny dla osób pełnoletnich, którym bliskie są zagadnienia otwartości społecznej oraz działania na rzecz równości i różnorodności.

Ilość miejsc ograniczona / Formularz zgłoszeniowy:
https://www.surveymonkey.com/r/3BQ2PBD

Głośne wołania o pozorną tolerancję, zawłaszczenie przestrzeni przez mniejsze-większe grupy dyskryminowane, wzajemne wykluczenia mniejszości w mniejszościach to coraz częściej zauważalne trendy w społecznościach. Brak miejsca dla osób nieatrakcyjnych, nieopłacalnych, niesprzedajnych to problemy, o których się nie rozmawia. Podczas spotkania zostaną poruszone tematy związane z wykluczeniem, dyskryminacją społeczną i mową nienawiści. Pochylimy się nad pojęciem mikrodyskryminacji, intersekcjonalnej dyskryminacji,. Zastanowimy się nad brakiem wparcia i sojuszy grup zagrożonych wykluczeniem oraz poprzez krótkie ćwiczenia, dyskusję i wymianę doświadczeń zastanowimy się nad rozwiązaniami, które mogą zapobiec negatywnym i niebezpiecznym zjawiskom i postawom.

Prowadzenie: Patryk Moszka

Absolwent pierwszego i drugiego stopnia studiów na kierunku Praca Socjalna na Wydziale Nauk Społecznych przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożyciel Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej, w którym w latach 2017-2019 pełnił funkcję Prezesa. Jego zainteresowaniem badawczym jest zagadnienie dyskryminacji i mowy nienawiści. Członek Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzontów, edukator antydyskryminacyjny w projekcie Migrant Info Point dotyczącym edukacji na rzecz migracji i uchodźstwa oraz innych wydarzeń koncentrujących się w okół zajęć poświęconym działaniom antydyskryminacyjnym. Ma doświadczenie w pracy warsztatowej z uczniami i uczennicami szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentami i studentkami. Od niedawna pracuje jako mentor w wolnej szkole. Swoją przyszłość wiąże z edukacją na rzecz równości i różnorodności oraz budowaniem wspólnych przestrzeni dostępnych dla wszystkich osób.

Szczegóły

Data:
10 października 2019
Czas:
17:30 - 20:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/549721702435851/

Organizator

JTB Collective Production
Email:
jtbcollectiveproduction@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/jtbcollectiveproduction/?epa=SEARCH_BOX

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.