Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Żywa Biblioteka/Human Library

8 grudnia 2018 | 14:00 - 18:00

Czy nam się to podoba, czy nie, wszyscy mamy uprzedzenia. Nie możemy posiadać wiedzy o wszystkich i wszystkim wokół nas, więc nie możemy zakładać, że nie będziemy snuć domniemań na temat ludzi i rzeczy. Oczywiście ciężko jest przyznawać się do własnych uprzedzeń, a jeszcze ciężej jest nam oczekiwać, że ktoś z silnymi uprzedzeniami przyzna się do nich i skonfrontuje z nimi publicznie .

Nikt nie chce być postrzegany jako osoba z uprzedzeniami i nikt nie chce się do nich przyznawać. Wolimy je ignorować, udawać, że ich nie posiadamy i nie chcemy być kojarzeni z osobami, które takowe mają. Obawiamy się bycia określonym jako rasista, homofob, seksista czy bigot.

W przypadku tego spotkania, uprzedzenia, stereotypy i stygmatyzacje są w samym centrum metodologii. Dobrze jest posiadać uprzedzenia, co więcej, jest to wskazane.

Każdy/a Czytelnik/czka, który/a przybędzie do Biblioteki, otrzyma swoją kartę biblioteczną i będzie mógł/a wybrać z listy dostępnych Książek tą, która ją/go interesuje. Wolontariusz/ka zaprasza Czyetlnika/czkę i Książkę do stolika, przy którym będą prowadzić rozmowę. Rozmowa trwa max. 20 minut – po upływie tego czasu Książka udaje się na kolejną rozmowę, a Czytelniczka może wybrać dla siebie kolejną Książkę. Rozmowa ma luźny charakter: całe wydarzenie, w szczególności spotkanie z Żywą Książką, odbywa się w intymnej, przyjaznej atmosferze, w przestrzeni bezpiecznej dla wszystkich zainteresowanych osób.

Nad Żywą Biblioteką czuwa, oraz dba o jej jakość, Human Library Organization.

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania w ramach projektu Pireus – Inkubacja i Aktywizacja.

Kontakt z organizatorami: evs.horyzonty@gmail.com

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Czas:
14:00 - 18:00
Wydarzenie Category:

Organizator

CIM Horyzonty

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.