Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Umysł w nowej rzeczywistości / warsztaty z Andrzejem Hamerskim

3 kwietnia | 16:00 - 19:00

Jest coś, co nas łączy z wyznawcami kultów cargo.
W pierwszej połowie ubiegłego wieku, mieszkańcy kilku wysp zachodniego Pacyfiku, zasłynęli z budowy imitacji lotnisk w pobliżu swoich wiosek. Spodziewali się, wylądują na nich samoloty z ładunkiem (cargo) pożądanych przez nich towarów, które – jak myśleli – są darami od bogów. Naśladowali też zachowania lotniskowego personelu, uważając je za część rytuału, niezbędnego do sprowadzenia samolotu z nieba na ziemię.
Jaki związek z nami mają ich działania?
Każda kultura oferuje swoim uczestnikom własne obrazy świata i strategie postępowania. Niektóre z nich, w obliczu nowych zjawisk, okazują się chybione i nieskuteczne. Nasza kultura jest na tym właśnie etapie – nieadekwatnych obrazów i nieefektywnych strategii, w konfrontacji z nową sytuacją – szybkimi zmianami środowiska technologicznego, społecznego, naturalnego, oraz informacyjnym chaosem.
Potrzebujemy zmiany, mentalnej rewolucji, gdyż dotychczasowe strategie nie przyniosą nowych efektów. Stare ścieżki nie wiodą do nowego świata.
Na spotkaniu pt. „Umysł w nowej rzeczywistości”:
👉 przyjrzymy się wybranym aspektom działania umysłu, od strony praktycznej,
👉 prześledzimy relacje natura-kultura-umysł,
👉 zbadamy możliwość zmiany perspektywy, wdrożenia nowych strategii i kompetencji mentalnych.
O mnie:
W oparciu o dwudziestopięcioletnie, praktyczne doświadczenie, prowadzę warsztaty i konsultacje w obszarze wybranych kompetencji mentalnych, np. zarządzania uwagą, zwiększania efektywności pracy umysłowej, wykorzystywania profesjonalnej intuicji. Ponadto pomagam zawodnikom we wdrażaniu treningu mentalnego (wyobrażeniowego) i w przygotowaniu psychicznym do zawodów sportowych.
Andrzej Hamerski
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, napisz do nas maila na inkubatorkulturypireus@gmail.com
DO ZOBACZENIA

Szczegóły

Data:
3 kwietnia
Czas:
16:00 - 19:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/1JITITZZ8

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.