Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

O „nowej normalności” z Frankiem Sterczewskim – rozmowa online

5 października 2020 | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na rozmowę z Frankiem Sterczewskim w ramach projektu: Kultura i codzienność pandemii!

„Kultura i codzienność pandemii” to cykl rozmów online, które pozwolą lepiej zrozumieć zmiany kulturowe dokonujące się w naszej codzienności, naszym otoczeniu, zachowaniu oraz wyobrażeniach dotyczących odmiennej rzeczywistości. W trakcie spotkań postaramy się przeanalizować interesujące zjawiska, opinie czy diagnozy, które ujrzały światło dzienne ze względu na rzeczywistość pandemii. Liczymy na to, że ów cykl spotkań online będzie nie tylko okazją do wysłuchania ciekawych dyskusji, ale umożliwi także szerszy ogląd obecnej sytuacji, a przede wszystkim pozwoli dostarczyć przydatnych narzędzi pozwalających na lepsze zrozumienie otaczającej rzeczywistości.

▶️ Nowa Normalność ◀️

Doświadczenie pandemii skłoniło wiele osób – często uznawanych za autorytety – do przedstawiania swoich opinii w dyskursie publicznym, które dotyczą tzw. nowej normalności, która ma nastąpić po pandemii. Śledząc dzieje ludzkości związane – na przestrzeni lat – z wieloma sytuacjami kryzysowymi, wyrażamy obawę czy rzeczona „nowa normalność” – w której do głosu miałaby dojść sprawiedliwość i równość wobec wszystkich ludzi, niezależnie od rasy, płci, klasy, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, etc. – nie jest naiwnym i życzeniowym myśleniem. Jednocześnie, uważamy, że jako ludzkość jesteśmy zmuszeni by w najbliższym czasie wypracować nowe formy relacji kulturowych, gospodarczych, politycznych czy międzyludzkich, dlatego chcemy przedyskutować możliwe, na chwilę obecną, rekonfiguracje tych więzi.

Prowadzący Weronika Szklarska oraz Kamil Cajmer porozmawiają na temat „nowej normalności”  z gościem Frankiem Sterczewskim – posłem na Sejm RP IX kadencji, radnym Osiedla Św. Łazarz.  Aktywista, działacz społeczny, animator kultury miejskiej. Inicjator poznańskiego Łańcucha Światła w obronie niezawisłości sądownictwa.

 
Projekt został zrealizowany w ramach konkursu Kultura Dystansu organizowanego przez Inkubator Kultury – Pireus i Łazarz – Otwarta Strefa Kultury. Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.
#poznańwpiera #kulturadystansu #otwartastrefakultury #ikpireus

Szczegóły

Data:
5 października 2020
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/337729180890740/

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.