Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Łazarskie Warsztaty ZINowe -Stwórz z nami lokalny ZIN !

21 lipca 2022 | 18:00 - 20:00

Zapraszamy mieszkańców Łazarza (i nie tylko) na kolejne warsztatowe spotkanie, na którym będziemy razem z Wami tworzyć sąsiedzki łazarski ZIN.✨
📝 ZIN to rodzaj oddolnie tworzonego czasopisma. Na warsztatach dowiecie się czym jeszcze jest ZIN, w jaki sposób powstaje, co może znaleźć się w środku. Poznacie też sposoby tworzenia, składania i drukowania zinów.
Spotkanie poprowadzą Nina Budzyńska, graficzka, twórczyni ZINów i Wydawnictwa Bomba, oraz Agata, członkini KSERO, drukarni i wydawnictwa riso, zajmująca się zinami i plakatami.
🖍 Pierwszy numer już na nami, kolejne w drodze, które będą przestrzenią Waszych twórczości (artystycznych, literackich) i pomysłów. Dzięki technikom poznanym na warsztatach będziecie mogli przygotować własne materiały do naszego tworzonego wydawnictwa.
🖍 Docelowo chcemy aby ZIN był wydawany mniej więcej raz na kwartał i aby znajdowały się w nim między innymi :
– treści tworzone i współtworzone przez mieszkańców czyli – rysunki, grafiki, wiersze, opowiadania, recenzje, artykuły, komiksy,
– informacje o różnych ciekawych miejscach i wydarzeniach na Łazarzu – w tematyce zależnej od numeru,
– program wydarzeń i informacje o Inkubatorze Kultury Pireus oraz działaniach miejsc związanych z Otwartą Strefą Kultury – Łazarz.
🖍 Niezależnie od tego czy chcecie współtworzyć treści naszego wspólnego sąsiedzkiego wydawnictwa, czy też chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat tworzenia Zinów zapraszamy w czwartek o godzinie 18:00 do Pireusa !
możecie przynieść ze sobą swoje czarnobiałe materiały 🏁
🌞 Wstęp wolny, będziemy wdzięczni za wcześniejsze zapisy na maila: inkubatorkulturypireus@gmail.com,
tel. 609497156.

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania w ramach działań projektu „Wsparcie przez kulturę – działania Inkubatora Kultury Pireus” oraz ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Szczegóły

Data:
21 lipca 2022
Czas:
18:00 - 20:00
Strona internetowa:
https://fb.me/e/6UXGVXFJq

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.