Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kreatywne Śniadanie: Budowanie relacji ze społecznością

27 października 2019 | 11:00 - 14:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kreatywnych Śniadań w Pireusie! Tym razem naszą gościnią będzie Anna Meronk, z którą porozmawiamy o budowaniu relacji ze społecznością. Spotkanie odbywa się w ramach naszego cyklu warsztatowego „Akcja Inkubacja”.

Podczas spotkania prowadząca przybliży nam realizacje artystyczne, które różniąc się lokacją, charakterem, funkcją i czasem trwania mają wspólny mianownik, a mianowicie wszystkie zostały zaprojektowane jako interwencje w przestrzeni publicznej. Wszystkie też poszukują tzw: „nowej publiczności” rozumianej jako mniej lub bardziej przypadkowi przechodnie, niekoniecznie związani ze światem sztuki. Jaki jest społeczny odbiór takich prac?; dla kogo tworzone są art projekty w przestrzeni publicznej? I czy w końcu partycypacja to narzędzie do przezwyciężenia społecznego wykluczenia czy też strategia miejskich instytucji kultury, które wykorzystują ją w celu zdobycia szerszej publiczności oraz uzyskania legitymacji społecznej. Jak jest? Zapraszamy do dyskusji!

Ania Meronk jest animatorką kultury, kuratorką szeregu projektów edukacyjnych i społecznych realizowanych w obszarze community art. Autorka programów dla osób z dysfunkcjami wzroku oraz ze spectrum autyzmu, realizowanych w oparciu o autorską praktykę „pracy w procesie”. Autorka art instalacji, interwencji artystycznych wykorzystująca materią życia codziennego do opowiadania o sobie. Są to zazwyczaj historie konfliktów wewnętrznych. Ale nie tylko. Zwolenniczka przekonania, że sztuka najkorzystniej dla niej samej wyraża się poza obiegiem galeryjnym. W swojej twórczości dopuszcza fikcję, czystą fascynację czy zgodę na bunt względem rozwiązań oferowanych nam przez zinfantylizowaną rzeczywistość konsumpcyjną. Tworzy pod pseudonimem Aurelia Buczek.

Niedzielne spotkanie będzie trzecim z cyklu Kreatywnych Śniadań w 2019 roku. Dzięki nim pragniemy wzmocnić Wasze codzienne działania kulturalne i społeczne, poprzez spotkania ze współpracującymi z nami specjalistami i specjalistkami z zakresu rożnych dziedzin.

Na miejscu będziemy na Was czekać jak zawsze z kawą i herbatą, pieczywem, pastami i warzywami. Nasz śniadaniowy stół będzie otwarty – my dajemy coś od siebie i byłoby super, gdyby każdy przyniósł coś śniadaniowego!

🥑🍅🍞🥖🥒🥚🥞🥓🥨☕️🥛

Na spotkanie nie obowiązują zapisy, będzie nam jednak miło jeśli prześlecie nam maila (inkubatorkulturypireus@gmail.com) lub wiadomość na fb o Waszej obecności – pomoże nam to skalkulować potrzeby żywieniowe 🙂

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Poznania w ramach projektu realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury “Pireus – Inkubacja, Aktywizacja i Animacja”.
#poznańwspiera

Szczegóły

Data:
27 października 2019
Czas:
11:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/569791500495710/

Organizatorzy

Inkubator Kultury Pireus
Fundacja Łazarz – Otwarta Strefa Kultury

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.