Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kreatywna Kolacja – Sąsiadujemy / Strefa Kultury Wrocław – PRZENIESIONE

13 marca 2020 | 19:00 - 22:00

Już w piątek (13.03) o godzinie 19.00 zapraszamy na Kreatywną Kolację w Pireusie z wyjątkowymi gośćmi❕❕❕

✅Zastanawiasz się kto nas odwiedzi?
✅W jaki sposób spędzić ten piątkowy wieczór?
✅Myślisz dlaczego warto odwiedzić Piresua?

Już odpowiadamy! 📢
Z wizytą przybędą Sąsiadujemy oraz Strefa Kultury Wrocław.

Na spotkaniu pojawią się:
Natalia Romaszkan, Joanna Panciuchin, Bartosz Zubik

Kawa, herbata i coś na ząb będzie na miejscu, ale będzie nam miło, jeżeli przyniesiecie też coś ze sobą. 🍪🍪🍪

Więcej informacji o naszych gościach poniżej! 👇

Sąsiadujemy skupia się na lokalnych aktywnościach, żeby wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami wypełnić cztery wrocławskie osiedla sąsiedzką energią. Zależy im na poznaniu bliskich i dalszych sąsiadów oraz odkryciu nieznanych i ciekawych zakamarków osiedli.

Program Sąsiadujemy to również działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Dzień Sąsiada oraz Dzień Trójkąta.

Program Sąsiadujemy prowadzony jest przez Strefę Kultury Wrocław. Wyrósł on z projektu „Wrocław – wejście do podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Z kilkudziesięcioma artystami z całej Polski stworzyli ponad trzydzieści podwórkowych projektów. Pozostało po nich dwanaście instalacji rozsianych po podwórkach całego Wrocławia, które teraz często są zamienione w osiedlowe miejsca spotkań.
—————————————————————————————-

Natalia Romaszkan – absolwentka kulturoznawstwa w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2010 roku zajmuje się edukacją i animacją społeczną i kulturową, jest także kuratorką. Razem z Magdaleną Kreis współtworzy i realizuje autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” w Galerii Dizajn – BWA Wrocław. Na swoim koncie mają także projekty takie jak „Teraz dizajn!” (2011), „Dizajn dla wszystkich!” (2012), „Przepis na mały dizajn” (2013). Są także autorkami książki „Zeszyty do dizajnu” Współpracuje z instytucjami kultury i sztuki w całej Polsce. W latach 2015-2017 prowadziła projekt „Wrocław – wejście od podwórza” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – największy
projekt społeczny obchodów. Od 2017 roku koordynuje działania w ramach kontynuacji projektu pod nazwą „Sąsiadujemy” oraz przygotowuje program działań merytorycznych w Barbarze- głównej siedzibie Strefy Kultury Wrocław.

Joanna Panciuchin – kulturoznawczyni, doktorantka Studiów Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Pedagogiki na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wiceprezeska Stowarzyszenia PAKT. Uczestniczyła w badaniach naukowych w Polsce i zagranicą (Ukraina, Rosja). Pracę magisterską poświęciła kwestii wykorzystywania kultury jako narzędzia przemian społecznych, ze specjalnym uwzględnieniem przeobrażeń zachodzących na wrocławskim osiedlu Nadodrze. Publikowała m.in. w „Pracach Kulturoznawczych”, „Kulturze – Historii – Globalizacji”, rosyjskiej „Praxemie”, „Dolnym Śląsku”, „Le Monde Diplomatique”. Współpracowała m.in. z Fundacją OPEN MIND, Fundacją BLIK, Biurem Festiwalowym Impart 2016. Obecnie współtworzy program „Sąsiadujemy” Strefy Kultury Wrocław oraz program działań merytorycznych Barbary, jednej z siedzib Strefy Kultury Wrocław.

Bartosz Zubik – absolwent politologii, założyciel stowarzyszenia Kulturalne Opole. Od 2012 r. zajmował się produkcją wydarzeń i imprez dla sektora biznesowego oraz publicznego. Od 2015 r. jeden z koordynatorów i producentów projektu „Wrocław – wejście od podwórza” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, kontynuowanego od 2017 r. pod nazwą „Sąsiadujemy”. W 2018 r. rozpoczął koordynację cyklu spotkań wokół muzyki pod nazwą „Dogrywki” w Barbarze we Wrocławiu. Słucha dużo muzyki i uwielbia pieski (chociaż jeszcze nie ma żadnego), a na drugą zmianę gra w drugiej lidze koszykówki.

Szczegóły

Data:
13 marca 2020
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/220308099369028/

Organizator

Fundacja Łazarz – Otwarta Strefa Kultury, Inkubator Kultury Pireus

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.