Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Grudzień: Na depresję klimatyczną? Kręgi Empatii

30 grudnia 2019 | 18:00 - 22:00

Czym jest „depresja klimatyczna”?

To cała gama trudnych uczuć, które przeżywa coraz większa liczba osób, myśląc o globalnej zmianie klimatu i wynikających z niej zagrożeniach.
Bardzo często nie potrafimy tego ubrać w słowa; nie mamy z kim o tym porozmawiać; obawiamy się, że nasze lęki, wypowiedziane, nie znajdą zrozumienia.
To nas boli i osłabia. I bardzo utrudnia stawienie czoła problemowi.

Czym jest Krąg Empatii?

To jest spotkanie kilku osób, które pomagają sobie przez to, że słuchają uważnie siebie nawzajem. Tylko tyle i aż tyle. Nikt tu nikogo nie ocenia. Nie doradza. Nie przekonuje. Po kolei, każda osoba mówi o tym, co dla niej ważne, a inna słucha — i opowiada, co usłyszała. Celem jest, aby „aktywny słuchacz” jak najlepiej zrozumiał, co „mówca” chce przekazać. I żeby osoba mówiąca poczuła się naprawdę wysłuchana. Więcej o Kręgach Empatii przeczytasz tutaj: https://wprzemianie.wordpress.com/2019/10/28/kregi-empatii-podstawy/

Zapraszamy Cię na pierwszą serię Kręgów Empatii dla osób doświadczających lęku przed kryzysem klimatycznym. Od 7 listopada, w cztery kolejne czwartki, między 18:00 a 20:00 w Centrum Bukowska w Poznaniu. Udział jest otwarty dla wszystkich i całkowicie bezpłatny.

*** WAŻNE ***
Bardzo prosimy o odpowiedzialne używanie opcji „Wezmę udział” i jej zmianę, jeśli zrezygnujesz z przyjścia.

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.