Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Edukacja europejska – darmowy warsztat w Poznaniu

19 marca 2019 | 11:00 - 15:00

CIM HORYZONTY zaprasza nauczycielki/li i edukatorki/rów, aktywistów/ki i samą młodzież na warsztat, który poprowadzą przedstawiciele Fundacji Centrum im. prof. Gieremka i Fundacji Shumana prezentując autorskie narzędzia „Edukacji europejskiej”. Warsztaty będą prowadzone w tandemach młoda osoba – ekspert/ka, by trafiać do profesjonalistów/te i młodych aktywistów/tek, zachęcając uczestniczki i uczestników do zaangażowania się w działania edukacyjne w naszym regionie.

Bezpłatny warsztat „Edukacja europejska” odbędzie się 19-go marca 2019(wtorek), w godzinach 11.00 – 15.00.

ZAPISY
Będziemy wdzięczni za odpowiedź i potwierdzenie udziału poprzez wypełnienie formularza online:

https://goo.gl/forms/Q0GSJwj2Di6c6IZo2

DLACZEGO WARTO
W czasach, gdy Polska i inne kraje europejskie przeżywają kryzys demokracji, gdy populistyczne ruchy zyskują na sile, gdy wartości europejskie są coraz częściej podważane, szczególnie ważne jest zaangażowanie nas wszystkich, demokratów, Polek i Polaków-Europejczyków, w działania promujące wiedzę na temat UE, jej wartości, praw i obowiązków, jakie wynikają z naszego członkostwa w UE.
Z przeprowadzonych przez Front Europejski (nieformalną koalicję organizacji pozarządowych) badań wynika, iż wiedza młodych Polek i Polaków na temat UE oraz Polski w UE jest niewielka. Wiemy także, że brak wiedzy wypełniają emocje i fake newsy.
By temu zapobiec Fundacja im. prof. Bronisława Geremka oraz Fundacja Schumana przygotowały nowe narzędzia edukacyjne, które można wykorzystać podczas spotkań/warsztatów z młodzieżą w szkołach oraz innych placówkach kulturalno-oświatowych w całej Polsce.
Po Warszawie mamy szczęście i zaszczyt gościć edukatorów i edukatorki w Poznaniu, gdzie pro bono przeprowadzą dla nas zajęcia, których scenariusze następnie będziemy mogli/ły powielać wśród młodzieży wielkopolskiej.

PROGRAM
11.00 – 11.15 Powitanie
11.15 – 11.45 Prezentacja wyników badań na temat postrzegania Unii Europejskiej przez Polki i Polaków oraz diagnoza
11.45 – 13.15 Prezentacja scenariuszy lekcji/warsztatów pozaszkolnych przygotowanych przez zespół ekspertów oraz stypendystów Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka i dyskusja
13.30 – 15.00 Prezentacja scenariuszy lekcji/warsztatów pozaszkolnych przygotowanych przez Polską Fundację im. Roberta Schumana i dyskusja.

Ufając, że program jest interesujący, liczę na spotkanie podczas warsztatu, przesyłając serdeczne pozdrowienia.

PROŚBA O PROMOCJĘ
W razie braku możliwości uczestniczenia uprzejmie proszę o promocję i rozsyłanie zaproszenia, tak by za pomacą przeszkolonych edukatorek i edukatorów trafić do możliwie największej liczby dzieci i młodzieży w Poznaniu, i całej Wielkopolsce.

Z europejskimi pozdrowieniami,

Kamila Lenczewska
Przewodnicząca CIM HORYZONTY

Szczegóły

Data:
19 marca 2019
Czas:
11:00 - 15:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/327652037890724/

Organizator

CIM Horyzonty

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.