Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Armenia Tonight

5 listopada 2019 | 18:00 - 7 listopada 2019 | 21:30

Już na początku listopada zapraszamy na spotkanie z młodą sztuką z Erywania! Ruch, obraz, dźwięk, słowo: Armenia Tonight to seria wydarzeń przygotowanych przez czterech ormiańskich twórców kuratorów i teoretyków sztuki : Karin Grigoryan, Vardan Harutyunyan, Lilith Petrosyan i Hasmik Tangyan wraz z Fundacją Sens Ruchu.

Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, dwa lata temu obchodzono 650 rocznice obecności Ormian w Polsce (1367-2017) i 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Republiką Armenii i Rzeczpospolitą Polską. Mimo tego o wydarzeniach sprzed roku – pokojowej rewolucji w Armenii ani o dużych wyzwaniach ekologicznych (napięcia wokół kopalni złota i miedzi) – nie było w polskich mediach specjalnie słychać. Jak współcześni artyści pozycjonują się w Armenii wobec dynamicznych przemian i nowych wyzwań ekologicznych?

Jeśli interesuje Cię ten kierunek geograficzny, lub temat (wkrótce więcej info o wydarzeniu głównym) chcesz nawiązać kontakty, lub po prostu dowiedzieć się czegoś ciekawego – Zapraszamy, na wydarzenia jest wstęp wolny! (na warsztaty obowiązują zapisy).

WYDARZENIA w IK Pireus:

05.11.2019, wtorek, godz. 18:00 – 20:00
Warsztat: Body Practices Armenia: Ciało w rewolucji.
Czym kieruje się ciało w tłumie? Jakie możliwości wytworzone są w sytuacji zbiorowego afektu? O ciele przepuszczalnym i dynamice traumy. W trakcie warsztatu przedstawiona zostanie również opowieść o rewolucji z maja 2018, i co wyniknęło z projektu Body Practices Armenia, którego partnerem jest Fundacja Sens ruchu a sponsorem Instytut Adama Mickiewicza.
Zapisy na warsztaty: fundacjasensruchu@gmail.com

06.11.2019, środa, godz. 18:00 – 20.00
Pokaz filmów oraz dyskusja.
Prezentacja filmów dokumentalnych na temat bieżących zagadnień społecznych i ekologicznych w Armenii (selekcja najciekawszych filmów), m.in: „Armenia: Mining Out the Leopard”
Kierunek kulturalny: Kaukaz – możliwości współpracy: prowadzenie Karin Grigoryan o Media Lab i Hasmik Tangyan o CochoLab.

WYDARZENIE w PAWILONIE

czwartek, 7.11.2019 Armenia Tonight: KISS THE TONGUE 19:00

WYSTĘPUJĄ:
HASMIK TANGYAN – choreografia – “The tongue stuck”
LILITH PETROSYAN – hip-hop – Słodko-gorzka poezja mówiona.
VARDAN HARUTYUNYAN – występ elektroakustyczny
KARIN GRIGORYAN – pocztówki.
WSTĘP WOLNY

Projekt realizowany ze budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera oraz Instytutu dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza we współpracy z IK Pireus i w ramach Pawilonu Otwartego.

Patronat medialny: Radio Afera, Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich

Foto: Norayr Chilingaryan

Szczegóły

Start:
5 listopada 2019 | 18:00
Koniec:
7 listopada 2019 | 21:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/524521988143691/

Organizator

Fundacja Sens Ruchu
Strona internetowa:
http://som.org.pl/pl/

Miejsce

Inkubator Kultury Pireus
ul. Głogowska 35, Poznań
Poznań, Polska
+ Google Map
Telefon:
607 609 269

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.