Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Akcja Inkubacja!

3 października 2018 | 08:00 - 17:00

Przygotujcie się na wiele godzin spędzonych na myśleniu, działaniu i planowaniu. Akcja Inkubacja to cykl bezpłatnych warsztatów. Spędźcie z nami piątkowe wieczory, soboty i niedziele w Pireusie. Wy dacie nam swój czas, a my podzielimy się z Wami wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Dla wszystkich uczestników przewidziana są kawa, herbata, ciastka i pizza :))

Akcja Inkubacja

To działania inkubacyjne oferujące wsparcie w formie edukacyjnego doradztwa oraz wsparcia promocyjnego i kadrowego osobom początkującym, rozwijającym własne działania, miejsca czy projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym.

Jeżeli działasz w kulturze, masz głowę pełną pomysłów, marzysz o tym żeby planowany projekt został zrealizowany to Akcja inkubacja skierowana jest właśnie do Ciebie. Chcemy poznać Twój pomysł, pomóc Ci go rozwinąć i zaplanować razem z Tobą strategię działania. Chcemy pokazać Ci również, jakie są Twoje możliwości, jako osoby startującej z własną inicjatywą lub dopiero planującej swój start.

Wsparcie to będzie miało wielopłaszczyznowy wymiar: od etapu przekuwania pomysłu w projekt, poprzez pozyskiwanie środków, budowanie strategii rozwoju i promocji, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi aż po monitorowanie i ewaluację działań.

W związku z projektem Akcja Inkubacja w Pireusie przez trzy miesiące będą odbywać się cykle warsztatów rozwojowych oraz  doradztwo indywidualne.

Działania związane z  projektem Akcja Inkubacja są skupione przede wszystkim na wspieraniu osób początkujących planujących założyć własną działalność w formie stale działającego projektu albo działalności o charakterze kulturalnym, artystycznym czy społecznym. Ponadto działania będę skierowane również do osób, które rozpoczęły już swoją działalność lecz na swojej drodze napotykają trudności typowe dla początkowej fazy rozwoju projektów.

Akcja Inkubacja to Warsztaty + Doradztwo Indywidualne. Wszyscy uczestnicy muszą więc przygotować się na wiele godzin spędzonych na myśleniu, działaniu i planowaniu.

Warsztaty odbywać się będą od początku kwietnia do końca czerwca, planowany jest 1 dzień warsztatowy w niemalże każdym tygodniu trwania akcji, zawsze będzie to piątek, sobota lub niedziela. 

Harmonogram warsztatów Akcja Inkubacja

Plik do pobrania: Akcja Inkubacja Harmonogram

Warsztaty

Akcja Inkubacja obejmie cykl warsztatów podzielonych na 7 tematów głównych. Czas trwania jednego warsztatu (w zależności od programu) to od 4 do 8 godzin. Łącznie odbędzie się 11 warsztatów dla grupy liczącej około 15 uczestników. Czas trwania projektu to około 50 godzin. Taka intensywność pracy w tak nielicznej grupie pozwoli prowadzącym na poznanie wszystkich uczestników oraz zaoferowanie każdemu z nich indywidualnego podejścia.

Doradztwo indywidualne

Pięciu specjalistów z różnych dziedzin będzie udzielać indywidualnych porad uczestnikom Akcji Inkubacji. Na doradztwo będą obowiązywały zapisy. Doradztwo będzie odbywały się w blokach 2-3 godzinnych.

Praca z jedną grupą uczestników będzie trwała od kwietnia do czerwca, dzięki czemu trenerzy będą mieli szansę monitorować rozwój działań i doradzać uczestnikom Akcji Inkubacji na różnych etapach rozwoju projektów.

Do kogo skierowana jest oferta?

Szukamy osób, które mają już konkretny pomysł na działanie, ale jeszcze nie wystartowały, lub natrafiają na problemy w rozwoju inicjatywy. To oferta skierowana do osób nie tylko z Poznania. Myślimy zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Pierwszeństwo przy zapisach na warsztaty będą miały osoby, które działają w ramach programu najmu lokali Otwartej Strefy Kultury oraz osoby zainteresowane pełną ofertą warsztatową i uczestnictwie w całym cyklu. Osoby zapisane na mniejszą ilość spotkań lub  pojedyncze warsztaty będą dobierane do uczestnictwa tylko w przypadku zwolnienia się miejsc na danym warsztacie.

Formularz zgłoszeniowy  – FORMULARZ

Ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń: 24.03.2018

Ogłoszenie wyników: 29.03.2018

Harmonogram

Łączny czas trwania warsztatów 6-8h

Szczegóły

Data:
3 października 2018
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category:

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269
Koordynatorka działań promocyjnych
Anna Golon

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.