Warsztaty ruchowo – performatywne z Krystyną Lamą Szydłowską

Zapraszamy na warsztaty ruchowo – performatywne , w ramach których stworzymy choreografię, która zostanie zaprezentowana podczas korowodu świętomarcińskiego 11 listopada.
W tym roku w znanym wszystkim poznaniakom przemarszu z okazji urodzin Świętego Marcina, w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada wyruszy również łazarska reprezentacja. W oparciu o lokalne zwyczaje tworzące koloryt łazarza powstaje już scenografia do łazarskiej części parady, którą buduje nasz „zespół scenograficzny” .

Na warsztatach z Krystyną Lamą Szydłowską uczestnicy warsztatów będą pracować inspirując się tematyką i wizualną oprawą scenografii, która reprezentować będzie Łazarz w paradzie.
Towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie korowodu: Pochwała Wolności !
Tworząc choreografię skupimy się na pracy z hasłem “Wolność”, pod kątem poszukiwań co ciało może, a co ciało by chciało. Kierując się dewizą “Nic nie muszę, mogę wszystko” sprawdzimy zakres naszych ruchowych możliwości i stworzymy z tego wspólne działanie, które stanie się częścią świętomarcińskiego korowodu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia ruchowo-tanecznego.

Uwaga: udział w warsztatach jest nie tylko bezpłatny, lecz osoby które wezmą w nim udział dostaną wynagrodzenie za przygotowanie pokazu. Warunkiem jest udział w obu próbach choreograficznych oraz w pokazie końcowym, w ramach korowodu świętomarcińskiego 11 listopada.

Projekt finansowany ze środków Centrum Kultury Zamek.

Terminy warsztatów:
Poniedziałek 5 listopada: godzina 17.00 – 20:00
Wtorek 6 listopada: godzina 17.00 – 20.00

Inkubator
Kultury
Pireus

Koordynatorzy

Koordynatorka działań Inkubatora Kultury Pireus
Agnieszka Szablikowska - Trusewicz
tel. 607 609 269

Koordynatorka działań promocyjnych 
Marta Szulc

INKUBATOR KULTURY PIREUS
ul. Głogowska 35
60-736 Poznań


Koordynacja Inkubatora Kultury Pireus odbywa się w ramach projektu Pireus - Inkubacja i Aktywizacja, realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury ze środków Miasta Poznania.